TEST KÁVOVAROV ❤️ 2023 = Najlepšie kávovary ✔️ 20 tipov ako vybrať najlepší kávovar

Milujeme pitie kávy ☕ a jej prípravu, preto testujeme ✔️ a píšeme recenzie kávovarov ❤️ na prípravu kávy. Kávovary kúpite od desiatok eur, no nie je kávovar ako kávovar. Ak si chcete na káve pochutnať, je dôležité zvoliť si správny kávovar.

Kávovary sa líšia prevedením, funkciami, potrebnou údržbou a obsluhou, cenou, a ďalšími atribútami. My sme zozbierali a zostavili tieto naše rady a tipy, ako vybrať najlepší kávovar. Staňte sa expertom v domácej príprave kávy, či už je to káva pre vás, alebo pre vašich hostí. Základ je dobrý kávovar, ktorý urobí zážitok nielen z prípravy kávy, ale rovnako aj chuti doma pripravenej kávy ako od baristu z kaviarne.

Vybrali sme najlepšie kávovary v pomere ceny a kvality:

DeLonghi ECAM 380.95.TB ROZUMNÁ VOĽBA
DeLonghi ECAM 380.95.TB recenzia

 • Možnosť ovládať cez smartfón
 • S karafou aj pre mliečne nápoje
 • Pamäť až na uloženie 3 profilov
 • K dispozícii až 15 druhov nápojov

Naša recenzia | Ukázať najlepšiu cenu (ďalšia ponuka)

DeLonghi ECAM 650.85 MS PrimaDonna PRE NÁROČNÝCH
DeLonghi ECAM 650.85 MS PrimaDonna

 • Efektívna pumpa s tlakom 19 barov
 • S karafou pre mliečne nápoje
 • Dotykový displej pre pohodlné ovládanie
 • Príprava originálnej horúcej čokolády

Naša recenzia | Ukázať najlepšiu cenu (ďalšia ponuka)

Obsah článku

☑️ Tajomstvo prípravy kávy

Chuť kávy si najlepšie vychutnáte správnou a dokonalou prípravou. Zrná musia byť správne upražené a zomleté. Spôsob mletia a prípravy je dôležitý pre správnu chuť a arómu kávy. Na mletie kávových zŕn si vyberte správny mlynček na kávu. Najlepšiu chuť dosiahnete z čerstvo zomletých kávových zŕn. Na domácu prípravu kávy, ktorá bude ako od baristu z kaviarne, odporúčame zvoliť kvalitný kávovar. Aj tie najlepšie kaviarne a najlepší baristi používajú na prípravu kávy kávovary.

Na dnešnom trhu s kávou a jej prípravou nájdeme dostupných stovky rôznych modelov, ktoré ponúkajú rôzne spôsoby prípravy kávy. Kávovary ďalej rozlišujeme podľa ďalších atribútov a preferencií. Rôzne kávovary na dnešnom trhu kúpite od niekoľko desiatok eur a tie najkvalitnejšie a najlepšie môžu stať aj niekoľko tisíc eur.

TIP #1: Prestaňte s pitím zalievanej kávy!
Kávové zrná sa majú lúhovať maximálne 4 minúty. Dlhšie lúhovaná káva je väčšou príťažou pre naše srdce a žalúdok. Myslite na svoje zdravie a pripravujte si kávu kávovarom.

☑️ Parametre kávovarov

Každý z výrobcov kávovarov sa snaží ponúknuť tie najlepšie parametre, ktoré uľahčujú prípravu kávy pomocou kávovaru. Všetko pre dokonalú chuť kávy ako z kaviarne od baristu, menej náročnú údržbu prístroja a jeho úspornejšiu prevádzku. Existuje niekoľko parametrov kávovarov, ktoré by ste mali minimálne poznať. Je dôležité im rozumieť, aby ste vedeli ako vybrať najlepší kávovar na prípravu kávy.

☑️ Najdôležitejšie parametre kávovarov

Pri výbere vášho kávovaru by ste mali sledovať hlavne tlak kávovaru, ktorý je dôležitý pre dokonalú prípravu kávy. Kávovar sa vždy postará o správnu teplotu kávy. Príkon ovplyvňuje rýchlosť ohrievania a spotrebu prístroja.

Tlak kávovara

Tlak kávovara je dôležitý pre správne extrahovanie kávy a jej výslednú chuť a arómu. Podľa baristov a odborníkov na prípravu kávy, správny tlak čerpadla je 15 barov. Pre čo najdokonalejšiu kávu sa vyhnite kávovarom o tlaku 3,5 barom. Zväčša sa jedná o pákové kávovary, ktoré sú bez čerpadla.

TIP #2: Správny tlak čerpadla je 15 barov
Zhodujú sa na ňom baristi a odborníci na prípravu kávy.

Aj keď mnohé značky pre svoje prístroje uvádzajú tlak 15 barov, je to často len maximálny tlak prístroja. Tieto prístroje sú často nastavené na tlak v priemere asi 9 barov. Toto je však taktiež dostatočný tlak. Rozhodne sa vyhnite spomínaným kávovarom s tlakom 3,5 barov. Tieto prístroje sú bez čerpadla a kávu len sparia, chuť skutočného espressa je tak len vzdialená.

Teplota vody

Návod ako vybrať kávovar
Ideálna teplota vody na prípravu kávy je 93°C

Podľa odborníkov na prípravu kávy a baristov je správna teplota na prípravu kávy dôležitá. Uvádzaná odporúčaná teplota je 90°C až 96°, ideálne 93°C. Pri tejto teplote sa z praženého kávového zrna uvoľňujú aromatické látky, ktoré tvoria výslednú arómu a chuť kávy. Táto teplota je dôležitá pre zachovanie správnej chuti a arómy kávy. Kávovar sa sám postará o správnu teplotu vody pri príprave kávy.

Príkon a spotreba

Príkon kávovaru má vplyv na rýchlosť nahrievania prístroja kým bude možné pripraviť samotnú kávu alebo iný nápoj. Pri vyššom výkone je vyššia aj spotreba prístroja, no kávu pripravíte pre rýchlejšie nahriatie skôr. Ak pozeráte na úsporu energie, môžete zvoliť kávovar, ktorý má funkciu úsporného režimu. Táto funkcia je žiaľ niekedy na škodu, ako na úžitok. Niektoré prístroje do nej prepínajú pomerne skoro a keď chcete pripraviť ďalšie nápoje, tak sa prístroj musí znovu nahrievať.

☑️ Funkcie kávovarov

Každý z výrobcov kávovarov sa snaží pre svoje kávovary ponúknuť najrôznejšie funkcie, ktoré uľahčujú prípravu kávy, údržbu kávovaru alebo dokonalú chuť kávy ako z kaviarne od baristu. Jednotlivých funkcií kávovarov je veľké množstvo a je dôležité ich poznať a rozumieť im, aby ste vedeli ako vybrať najlepší kávovar na prípravu kávy.

Uloženie obľúbeného nápoja do pamäte
Táto funkcia dokáže uložiť nastavenia obľúbeného nápoja. Môže ísť o nastavenia druhu kávy, veľkosti nápoja, jemnosti/hrubosti mletia zrnkovej kávy, teploty, niektoré aj tvrdosť vody a ďalšie nastavenia prípravy obľúbeného nápoja, ktoré si prístroj uloží do pamäte. Vďaka tomu ich máte pri ďalšej príprave okamžite k dispozícii. Niektoré prístroje dokážu ukladať aj viacero obľúbených nápojov.

TIP #3: Uložte si svoj obľúbený nápoj
Vďaka vlastnej pamäti prístroja a funkcii uloženia si je možné navoliť a uložiť nastavenia pre obľúbený nápoj do pamäte kávovara a vyvolať ich pri ďalšej príprave kávy.

Vstavaný mlynček na kávu
Vďaka vstavanému mlynčeku na kávu si kávovar dokáže sám pomlieť zrnkovú kávu.

Nastavenie hrubosti mletia
Jemnosť/hrubosť namletia kávy má vplyv ná výsledkú chuť kávy. Vďaka tejto funkcii si budete môcť pri vstavanom mlynčeku kávovara nastaviť želané mletie kávy pre výslednú pripravovanú kávu.

Nahrievanie šálok
Nahrievacia podložka dokáže nahriať šálky, aby si pripravená káva dlhšie zachovala svoju správnu teplotu. Pri nápojoch s penou je táto pena a celý nápoj dlhšie vo svojom pôvodnom výslednom vzhľade z jeho prípravy. Nevýhodou pre niekoho môže byť, že to niekedy trvá pridlho a káva ostáva dlhšie teplá a nevychladne tak rýchlo.

Ako vybrať najlepší kávovar
Výšku výpustu si je dobré nastaviť

Veľkosť výpuste
Veľkosť, respektíve výška výpuste udáva maximálny rozmer pre šálku. Pri určitých kávovaroch je možné vybrať podtácku a získať tak vyšší priestor pre šálku.

Nastaviteľná výška výpuste
Takýto kávovar umožňuje nastavenie výšky výpuste. Vďaka tomu si je ju možné prispôsobovať podľa výšky šálok. Pri espresse na nižšiu výšku, pri kapučíne na vyššiu výšku šálok.

Napenenie mlieka
Tu sa môže jednať o rôzne spôsoby, ako kávovar umožňuje napenenie mlieka. Bežné sú 3 spôsoby pre napenenie mlieka a to manuálny, poloautomatický a automatický spôsob.

SMART funkcia
Vďaka SMART funkcii je možné kávovar ovládať cez smartfón alebo tablet.

TIP #4: Ovládajte kávovar z mobilu alebo tabletu
Vďaka SMART funkcii je možné kávovar prepojiť a ovládať cez smartfón alebo tablet.

Manuálne napenenie mlieka
Pri manuálnom napeňovaní mlieka to chce cit v rukách a trochu cviku. Výsledná pena je len a len na vás. To, či sa podarí alebo nie, máte vo svojich rukách. Ak chcete vždy dokonalé napenenie, odporúčame zvoliť kávovar s funkciou automatického napenenia mlieka.

Poloautomatické napenenie mlieka
Pri poloautomatickom spôsobe máte vždy na výber, či napenenie necháte na kávovar alebo sa do neho pustíte vy. Pri kávovare s týmto typom je k dispozícii hadička na nasatie vody, prípadne rovno karafa na mlieko.

Top kávovary
Napenenie mlieka pre nápoje s mliekom

Automatické napenenie mlieka
Pri automatickom napeňovaní mlieka sa o všetko postará sám kávovar. Stačí mu naplniť karafu (nádržku) na mlieko alebo ponoriť hadičku na nasávanie do nádržky s mliekom.

Funkcia horúcovej vody
Vďaka tejto funkcii môžete kávovar využívať aj na prípravu čaju alebo iných nápojov, ktoré je potrebné zaliať horúcou vodou.

Automatické preplachovanie
Kvalitnejšie kávovary sa dokážu samé čistiť. Často pred prípravou kávy, alebo aj po nej.

Funkcia odvápňovania
Kávovar by ste mali aspoň raz mesačne odvápňovať. Odvápňovací prostriedok je často súčasťou balenia alebo si ho je možné dokúpiť.

Nastavenie sily kávy
Lepšie modely umožnújú zvoliť silu kávy. Je to vďaka vstavanému mlynčeku a rôznym stupňom namletia. Taktiež je dôležité množstvo kávy, teplota vody a ďalšie nastavenia.

TIP #5: Vyhnite sa kávovarom s tlakom 3,5 barov
Tieto prístroje sú bez čerpadla a kávu len sparia.

Tryska na paru / tryska na horúcu vodu
Jedná sa vlastne o manuálny spôsob napenenia mlieka. Pre dokonalú penu to chce však zručnosť a dostatok cviku. Príprava peny je na vašich schopnostiach.

Dotykový displej
Vďaka dotykovému displeju bude ovládanie kávovara o to jednoduchšie. Jednotlivé možnosti a nastavenia sú pri tejto funkcii dostupné na dotykovom podsvietenom displeji.

Najlepšie pákové kávovary
Pákové kávovary sú viac pracné

Nastavenie tvrdosti vody
Pri príprave kávy si budete môcť navoliť tvrdosť vody, z ktorej sa pripravuje káva.

Nastavenie množstva vody
Táto funkcia umožní pri príprave kávy navoliť si množstvo vody.

Zásobník na kávu
Môže sa jednať o vstavaný zásobník kávovaru na mletú alebo zrnkovú kávu. Jeho kapacita sa najčastejšie udáva v gramoch.

Použitie zrnkovej kávy
Drahšie kávovary majú možnosť použitia zrnkovej kávy. Tieto kávovary majú vstavaný mlynček na kávu a kávové zrná si pred samotnou prípravou kávy pomelú.

Funkcia časovača
Vďaka tomuto môžete nastaviť presnú hodinu, na ktorú má byť káva pripravená alebo kedy sa má kávovar zapnúť alebo vypnúť. Napríklad ráno keď vstanete z postele, bude na vás čakať čerstvo prirpavená šálka kávy alebo dokonale nahriaty kávovar.

TIP #6: Načasujte si rannú kávu
Funkcia časovača umožňuje načasovať si prípravu kávy alebo nahriatie kávovaru.

Použitie mletej kávy
Niektoré kávovary môžu byť konštruované len na zrnkovú kávu, ktorú si následne pred prípravou samé pomelú. Ak kávovar neumožňuje použitie mletej kávy, je možné ho plniť len zrnkovou kávou.

Ukazovateľ množstva kávy v zásobníku
Či už je kávovar na mletú, zrnkovú kávu alebo ich kombináciu, pri tejto funkcii to je jedno. Vďaka tejto funkcii budete vždy vedieť, koľko kávy máte v zásobníku alebo vás kávovar upozorní, keď sa už míňa a je ju potrebné doplniť.

Ako vybrať kávovar
Prípravy kávy na jediné stlačenie

Príprava nápoja jedným stlačením
Táto funkcia umožní pripraviť nápoje na jediné stlačenie. Použijú sa prednastavené nastavenia kávovaru alebo vami uložené nastavenia prípravy nápoja.

Nádoba mlynčeka hermeticky uzavretá
Zrnková káva je vďaka tejto funkcii úplne uzavretá v mlynčeku a zabraňuje sa tak znehodnocovaniu kávy v kávovare.

Zásobník na vodu
Táto funkcia kávovaru umožňuje plniť a dopĺňať nádržku (zásobník) na vodu.

Nastavenie teploty vody
Teplota vody na prípravu kávy je dôležitá. Kávovar sa sám postará o správnu teplotu kávy. Ak si ju chcete upraviť, táto funkcia to umožní. Podľa odborníkov na prípravu kávy a baristov je správna teplota na prípravu kávy dôležitá. Uvádzaná odporúčaná teplota je 90°C až 96°, ideálne 93°C. Pri tejto teplote sa z praženého kávového zrna uvoľňujú aromatické látky, ktoré tvoria výslednú arómu a chuť kávy.

TIP #7: Ideálna teplota vody na prípravu kávy je 93°C
Pri tejto teplote 93°C sa z praženého kávového zrna uvoľňujú aromatické látky, ktoré tvoria výslednú arómu a chuť kávy.

Ukazovateľ množstva vody v nádržke
Či už je kávovar na mletú, zrnkovú kávu alebo ich kombináciu, pri tejto funkcii to je jedno. ide o množstvo vody v nádržke kávovaru. Vďaka tejto funkcii budete vždy vedieť, koľko vody máte v nádržke na vodu alebo vás kávovar upozorní, keď sa už vody míňa a je ju potrebné doplniť.

Zásobník na mlieko
Táto funkcia kávovaru umožňuje plniť a dopĺňať nádržku (zásobník) na mlieko.

Ukazovateľ množstva mlieka v karafe (nádržke)
Vďaka tejto funkcii budete vždy vedieť, koľko mlieka máte v karafe (nádržke) na mlieko alebo vás kávovar upozorní, keď sa už mlieko míňa a je ho potrebné doplniť.

Použitie podu
Pri tejto funkcii je možné používať na prípravu mletú kávu, kapsule E.S.E. alebo sáčky s poracovanou kávou.

Vybrali sme najlepšie kávovary v pomere ceny a kvality:

DeLonghi ECAM 380.95.TB ROZUMNÁ VOĽBA
DeLonghi ECAM 380.95.TB recenzia

 • Možnosť ovládať cez smartfón
 • S karafou aj pre mliečne nápoje
 • Pamäť až na uloženie 3 profilov
 • K dispozícii až 15 druhov nápojov

Naša recenzia | Ukázať najlepšiu cenu (ďalšia ponuka)

DeLonghi ECAM 650.85 MS PrimaDonna PRE NÁROČNÝCH
DeLonghi ECAM 650.85 MS PrimaDonna

 • Efektívna pumpa s tlakom 19 barov
 • S karafou pre mliečne nápoje
 • Dotykový displej pre pohodlné ovládanie
 • Príprava originálnej horúcej čokolády

Naša recenzia | Ukázať najlepšiu cenu (ďalšia ponuka)

☑️ História kávy a jej prípravy

Káva a jej zrná na prípravu obľúbeného nápoja sú tu už od 15. storočia. Zo začiatku sa káva pila iba tzv. turecká, čiže čierna a horká. Všeobecne počiatky pitia kávy sa datujú do roku 1682. Zrnká kávovníka boli nájdené v tábore moslimov po neúspešnom obliehani Viedne turcami. Odvtedy sa však vynaliezlo množstvo spôsobov a prístrojov na prípravu kávy. My milujeme kávu a „rituál“, ktorý je súčasťou jej prípravy. Od výberu kávy, spôsobu prípravy, kávovaru, až po šálku obľúbenej kávy ako z kaviarne.

My testujeme a píšeme recenzie na kávovary, taktiež mlynčekov na kávu a samotné kávy. Na našich stránkach radíme s výberom kávovaru a ako pripraviť kávu ako od baristu aj u vás doma. Pri hodnotení a zostavovaní recenzií berieme do úvahy kvalitu prevedenia, funkcie, údržbu, ale aj ďalšie atribúty a v neposlednom rade to kladieme dôraz na cenu prístroja. Nechajte si poradiť pri domácej príprave kávy.

TIP #8: Odporúčané sú automatické kávovary
Pre mnohé výhody, ako príprava nápoja jedným tlačidlom, vstavaný mlynček, veľa nastavení prípravy, dlhá životnosť a ďalšie, je podľa odborníkov na prípravu kávy najlepšie siahnuť po výbere automatického kávovara.

Prvý kávovar pochádza z Francúzska

História kávovarov siaha do počiatku 19. storočia do Francúzska. Káva sa dovtedy varila v malom hrnci na plameni spolu s vodou. Prvý zostrojený kávovar bol na prekapávanú kávu, tzv. „biggin“. Jednalo sa o desiatky rokov jediný známy kávovar. Až o veľa rokov neskôr sa objavil Napierov vákuový kávovar. Výsledná káva z kávovaru bola bez kalu alebo zvyškov kávy, no mal zložitejšiu obsluhu.

Krátko po ňom sa objavil perkolátor, ktorý k obsluhe potreboval kávu, vodu a zdroj tepla. Aj keď sa prístroj datuje k 19. storočiu, v niektorých, hlavne talianských domácnostiach, je používaný doteraz a stále sa aj keď už možno o niečo v menšej miere vyrába.

Prvý kávovar na espresso je z Talianska

Test kávovarov
Prvé espresso má vyše 100 rokov

Továrník z Talianska v snahe skrátiť pracovné prestávky na kávu využil tlak pary pri príprave kávy. Tým tento továrnik Luigi Bezzera v roku 1901 vyrobil prvý kávovar na espresso. O 30 rokov neskôr bol tento kávovar zdokonalený pánom Cremonesim.

Pri tomto návrhu bolo využité piestové čerpadlo, ktoré hnalo cez kávu horúcu vodu. Nejednalo sa o vriacu vodu, ktorá nie je vhodná na zalievanie kávového prášku, pretože kávu prepaľuje, čo môže mať za následok horšiu chuť a arómu kávy.

V roku 1972 v USA vstúpila na trh kávy a jej prípravy firma Mr.Coffee so svojím prístrojom na prekvapávanú kávu. Kávovar sa veľmi rýchlo ujal v tamojších bistrách, kde ich môžeme ešte stále nájsť, a sú používané dodnes.

TIP #9: Kávovar sa stará o správnu teplotu vody
Pri správnej teplote 93°C káva nie je prepálená vriacou vodou a zachováva sa jej správna aróma a chuť.

Skôr ako začneme porovnávať a vyberať kávovar, pozrime sa, ako je charakterizovaný kávovar. Kávovar je prístroj určený na prípravu kávy a ten funguje na tom princípe, že káva sa v ňom pripravuje spoločne s vodou. Vodu už tak netreba pripravovať oddelene. Aj keď je veľké množstvo druhov kávovarov, ich príncip je rovnaký. Cez zomletú kávu sa nechá pretiecť horúca voda. Výsledkom je hotová káva.

‎☑️ Ako vybrať najlepší kávovar

Pred výberom kávovaru si odpovedzte aký typ kávovaru preferujete, prípadne skúste vybrané otázky nižšie. Nájdete tam otázky ohľadne toho, koľko porcií kávy denne pripravujete, koľko času ste ochotný venovať príprave kávy, či preferujete určitého výrobcu pre kávovar alebo v akej cene hľadáte kávovar. Odpovedaním hoci len na jednu z otázok môžete od nás získať hneď niekoľko odporúčaní, aký kávovar si kúpiť.

Aký preferujete typ kávovaru?

Poznámka redakcie: Kliknite nižšie na konkrétny typ a prejdete v článku na časť ohľadne daných kávovarov.
Typy kávovarov

Ďalej rozlišujeme aj ďalšie kategórie kávovarov:

 • Espresso kávovary – kategória zahŕňa všetky kávovary určené na prípravu espressa
 • Vstavané kávovary – určené na zabudovanie v kuchyni ako súčasť kuchynskej linky alebo v inej časti
 • Prenosné kávovary – vhodné na prenášanie, sú skladné a môžu pripravovať kávu aj vďaka obsiahnutej batérii
 • Retro kávovary – vzhľad kávovaru z čias minulých bude v každej kuchyni rozhodne pútať pozornosť
 • Kávovary na prelievanú kávu – jedná sa o vylepšené prekvapkávače kávy, ktorých výsledná káva má o niečo bohatšiu chuť
 • Kombinované kávovary – tieto kávovary sú konštruované tak, že kombinujú viacero spôsobov prípravy kávy

Koľko porcií kávy denne pripravujete?

Tu si musíte odpovedať aj na to, koľko času ste následne ochotný venovať jej príprave. Pri príprave väčšieho počtu porcií kávy je najvhodnejšie pozerať pri výbere na automatické kávovary. Podľa odborníkov sú najlepšie na získanie najlepšej kávy pákové kávovary.

 • 1 až 2 šálky kávy – pozrite pákové kávovary, no príprava zaberie viac času a potrebujete cvik
 • 3 až 5 šálok kávy – tu môžete pozrieť na prekvapkávače, no výsledná káva je chuťovo slabšia
 • 6 a viac šálok kávy – odporúčame ako najlepšie a najvýhodnejšie riešenie automatické kávovary
TIP #10: Automatické kávovary sú najpraktickejšie
Bez ohľadu na to, koľko káv pripravujete, medzi najpraktickejšie kávovary patria automatické kávovary, ktoré sú vhodné na prípravu menšieho aj väčšieho množstva porcií.

Uvedené počty šálok (porcií) kávy berte len informatívne. Skôr, ako podľa porcií pripravovanej kávy, odporúčame vyberať kávovar podľa spôsobu prípravy, ktorý vám najviac vyhovuje z pohľadu kvality prípravy kávy a času potrebného na jej prípravu a údržbu kávovaru. Medzi odborníkmi na kávu sú odporúčané automatické kávovary, ako tie najpraktickejšie, a my sa s týmto názorom taktiež stotožňujeme.

Koľko času ste ochotný venovať príprave?

 • Čo najmenej – odporúčame ako najlepšie a najvýhodnejšie riešenie automatické kávovary
 • Stredne veľa času – tu môžete pozrieť na prekvapkávače, no výsledná káva je chuťovo slabšia
 • Aj viac času – pozrite pákové kávovary, no príprava zaberie viac času a potrebujete cvik
TIP #11: Kávu pomeľte pred samotnou prípravou kávy
Ak chcete čo najlepšiu chuť a arómu kávy, pomeľte ju mlynčekom na kávu najneskôr 15 minút pred prípravou samotnej kávy. Toto platí bez ohľadu na to, ktorý kávovar alebo spôsob prípravy kávy zvolíte.

Preferujete určitého výrobcu pre kávovar?

DeLonghi Electrolux Bosch
KitchenAid Krups Singer
Severin Catler AEG
Russell Hobbs Sencor Philips
Jura Makita

V akej cene hľadáte kávovar?

Lacné do 40€ Od 40 do 70€ Od 70 do 100€
Od 100 do 150€ Od 150 do 200€ Od 200 do 250€
Od 250 do 300€ Od 300 do 400€ Od 400 do 500€
Od 500 do 600€ Od 600 do 800€ Od 800 do 1000€
Od 1000 do 1500€ Od 1500€

☑️ Rozdelenie kávovarov

Aj keď je veľké množstvo druhov kávovarov a rozdelenie je na viacero skupín, príncip rôznych kávovarov je však rovnaký. V princípe sa cez zomletú kávu nechá pretiecť horúca voda. Výsledkom prípravy kávy v kávovare je hotová káva.

TIP #12: Vyhnite sa kapsulovým kávovarom
Káva pripravená v kapsulovom kávovare má od kávy ako z kaviarne veľmi ďaleko. Taktiež sú príťažou pre životné prostredie, keďže prázdne kapsule sa nerecyklujú.

‎☑️ Automatické kávovary

Automatické kávovary sú najkomplexnejším radom kávovarov. Tieto kávovary si často dokážu zomlieť zrnovú kávu na prášok a majú k dispozícii rôzne stupne hrubosti namletia kávy. Káva z automatického kávovaru je preto často chuťovo lepšia, pretože je najčerstvejšie pomletá zo zŕn priamo pred prípravou kávy.

Ako fungujú automatické kávovary

Hlavnou výhodou automatického kávovaru, je že urobí všetko za vás. Jednoducho položte šálku a o pár minút je hotové to najlepšie espresso, no dokážu toho ešte viac. Okrem klasického espressa tieto kávovary ponúkajú aj ďalšie možnosti prípravy kávy, ako latté, horúca čokoláda, mliečna pena, cappucino, čaj a ďalšie kávy, ale aj iné horúce nápoje.

Automatické kávovary vyžadujú len minimálnu údržbu. Z času na čas treba doplniť kávové zrná a vodu do zásobníka. Niektoré však vyžadujú údržbu menej ako iné, majú rôzne funkcie automatického čistenia, preplachovania a odvápňovania. Ďalšie je možné napojiť na zdroj vody, čo často umožnujú vstavané kávovary.

Rozdelenie automatických kávovarov

Automatické kávovary sú často označované aj ako plnoumatické kávovary, keďže príprava kávy pomocou týchto kávovarov je často na jedno stlačenie. Automatické kávovary môžu však byť plnoautomatické, alebo poloautomatické.

 • Plne-automatické kávovary – pripravujú kávu od namletia zŕn až po naservírovanie do šálky. Okrem klasického espressa inteligentný prístroj pripraví aj latté, latte machiato rovnako ako cappuccino. Tieto kvalitné prístroje sa predávajú za vyššiu cenu.
 • Polo-automatické kávovary – sú lacnejšie, ale potrebujú asistenciu užívateľa. Niektoré modely potrebujú dávkovať len namletú kávu, pretože im chýba mlynček na kávu a iné nemajú čistiace funkcie a vyžadajú sú precíznejšie vyčistiť.

Výhody automatických kávovarov

 • Spôsob odporúčaný ako najpraktickejší pre prípravu kávy odborníkmi a baristami
 • Káva je pre vstavaný mlynček na kávu pripravovaná kávovarom z čerstvo pomletých kávových zrń
 • Jednoduchá a rýchla príprava čerstvej kávy na jediné stlačenie tlačidla
 • Chuť kávy si je možné nastaviť a navoliť podľa chuti a možností kávovara
 • Pre prípravu espressa, ale aj rôznych ďalších káv a nápojov
 • Automatické kávovary sa vďaka čistiacim funkciám samé preplachujú a čistia

Nevýhody automatických kávovarov

 • Automatické kávovary majú oproti iným kávovarom vyššiu cenu
 • Kávovary sú robustnejšie, majú väčšie rozmery a váhu

Ako vybrať automatický kávovar

Na trhu je veľké množstvo automatických kávovarov, čo je len dôkaz toho, ako sú obľúbené. Aj napriek vyššej cene sú často odporúčané, ako najlepšie kávovary na prípravu kávy doma alebo v kancelárií. Pripravíte s nimi na jediné stlačenie tlačidla lahodné espresso, ale aj ďalšiu kávu a nápoje. Pri kúpe odporúčame siahnuť po kávovare s karafou (nádržkou) na mlieko. Aj keď sú zväčša o niečo drahšie, v porovnaní s inými automatickými kávovarmi, ponúknu aj prípravu rôznych obľúbených nápojov s mliekom na jediné stlačenie.

TIP #13: Zvoľte kávovar s karafou na mlieko
Vďaka karafe (nádržke) na mlieko kávovar ponúkne prípravu aj obľúbených nápojov s mliekom, ako latté, horúca čokoláda, mliečna pena, alebo cappucino na jediné stlačenie.

Najlepšie automatické kávovary

Každý automtický kávovar dokáže pripraviť espresso na jediné stlačenie tlačidla. Je však rozdiel, čo ďalšie môže automatický kávovar ponúknuť. My sme porovnali funkcie kávovarov, kvalitu prevedenia, chuť a arómu výslednej kávy a vzali sme do úvahy aj cenu prístroja. Na základe toho odporúčame najlepšie automatické kávovary nižšie.

DeLonghi ECAM 380.95.TB ROZUMNÁ VOĽBA
DeLonghi ECAM 380.95.TB recenzia

 • Možnosť ovládať cez smartfón
 • S karafou aj pre mliečne nápoje
 • Pamäť až na uloženie 3 profilov
 • K dispozícii až 15 druhov nápojov

Naša recenzia | Ukázať najlepšiu cenu (ďalšia ponuka)

DeLonghi ECAM 650.85 MS PrimaDonna PRE NÁROČNÝCH
DeLonghi ECAM 650.85 MS PrimaDonna

 • Efektívna pumpa s tlakom 19 barov
 • S karafou pre mliečne nápoje
 • Dotykový displej pre pohodlné ovládanie
 • Príprava originálnej horúcej čokolády

Naša recenzia | Ukázať najlepšiu cenu (ďalšia ponuka)

DeLonghi ETAM 29.660 SB Autentica ROZUMNÁ VOĽBA
DeLonghi Autentica ETAM 29.660SB recenzia

 • S karafou pre mliečne nápoje
 • Pamäť na uloženie obľúbeného nápoja
 • Dotykový displej na ľahkú obsluhu
 • Inštalovaný vstavaný vodný filter

Naša recenzia | Ukázať najlepšiu cenu (ďalšia ponuka)

DeLonghi ECAM 45.760 W Eletta ROZUMNÁ VOĽBA
DeLonghi ECAM 45.760 W recenzia

 • Inštalovaný vstavaný vodný filter
 • S karafou pre mliečne nápoje
 • Pamäť na uloženie obľúbeného nápoja
 • Objem zásobníka až na 400g kávy

Naša recenzia | Ukázať najlepšiu cenu (ďalšia ponuka)

DeLonghi ECAM 22.110 B Magnifica NÍZKA CENA
DeLonghi Magnifica ECAM 22.110SB recenzia

 • Nastavenia arómy kávy a teploty
 • Pamäť na uloženie veľkosti kávy
 • Veľká nádobka na kávovú usadeninu
 • Mlynček s 13 možnosťami mletia

Naša recenzia | Ukázať najlepšiu cenu (ďalšia ponuka)

‎☑️ Pozrite aj: Ďalšie naše hodnotenia, skúsenosti a recenzie automatických kávovarov

‎☑️ Pákové kávovary

Pákové kávovary sú náročnejšie na prípravu kávy, obsluhu prístroja a jeho údržbu. Kávu je potrebné namlieť si zvlášť na požadovanú hrubosť. Niektoré pákové kávovary môžu obsahovať mlynček na kávu. Pri vstavanom mlynčeku na kávu si dajte pozor na to, či ho je možné vybrať a je  dobre vyčistiteľný a prístupný údržbe. Odborníci a baristi tieto kávovary označujú za najlepšie a taktiež aj prípravu kávy týmto spôsobom. Je to preto, lebo majú menej priestoru pre zníženie kvality výslednej kávy. Horúca voda prekvapká tryskou cez kávu zatlačenú v páke prístroja.

Pákové kávovary vyžadujú nadpriemernú obsluhu, ale ponúka najchutnejšiu a najkvalitnejšiu kávu, ako si viete predstaviť. Kávovar musíte obsluhovať manuálne a musíte si optimálne vybrať množstvo kávy, hrubosť mletia a množstvo vody. Ich cena je väčšinou nižšia, no je potrebné poznať proces prípravy daného druhu kávy. Pákové kávovary nemajú zásobník na kávu. Zomletú kávu musíte pred každou prípravou natlačiť do sitka v špeciálnom držiaku, ktoré sa pohybom páky nasadzuje na samotný prístroj. Pri pákových kávovaroch musíte strážiť dávkovanie vody, len najvyššie modely sa o optimálne množstvo vody postarajú samé.

Výhody pákových kávovarov

 • Spôsob prípravy odporúčaný odborníkmi a baristami ako najlepší pre zachovanie chuti a arómy kávy
 • Prípravu kávy máte vo svojich rukách počas celého procesu prípravy kávy
 • Chuť kávy priamo ovplyvňuje správna obsluha
 • Pre prípravu espressa, ale aj rôznych ďalších druhov kávy
TIP #14: Dokúpte kvalitný mlynček na kávu
Ak sa rozhodnete pre pákový kávovar, príprava tejto kávy začína mletím kávy, keďže prístroj je len na mletú kávu a čerstvo pomletá má vplyv na výslednú chuť kávy.

Nevýhody pákových kávovarov

 • Len na prípravu z mletej kávy
 • Po každej príprave kávy je potrebné vyčistiť páku, trysky a samotný kávovar
 • Náročnejšie na čas prípravy kávy a údržby kávovaru
 • Pri príprave kávy musíte strážiť dávkovanie vody

Ako vybrať pákový kávovar

Pákové kávovary sú obľúbené u milovníkov kávy. Ak chcete mať celý proces prípravy kávy vo svojich rukách, zvoľte si pákový kávovar. Tieto kávovary, odporúčané odborníkmi a baristami, sú používané v kaviarňach na prípravu espressa a ďalších kávových nápojov.

Dôležitý je správny tlak kávovara
Kávovary podľa tlaku, ktorý vyvíjajú na zomletú kávu, môžeme rozdeliť na 2 skupiny:

 • Kávovary s integrovaným čerpadlom
 • Kávovary založené na tlaku pary

Odporúčame kávovary, kde je integrované čerpadlo, ktoré je potrebné na správny tlak dôležitý pre kvalitnú prípravu kávy. Jeho tlak by mal dosahovať aspoň 9 barov, no kvalitné a profesionálne prístroje dosahujú odporúčaný tlak 15 barov. Tento tlak je dôležitý pre správnu výslednú chuť a arómu kávy. Na trhu nájdeme aj kávovary s tlakom okolo 2 barov, tie však neodporúčame pre výslednú menej kvalitnú chuť a arómu kávy.

TIP #15: Profesionálny tlak 15 barov
Kvalitné a profesionálne kávovary majú integrované čerpadlo s tlakom 15 barov, ktoré je dôležité pre správnu a čo najlepšiu výslednú chuť a arómu kávy.

Najlepšie pákové kávovary

DeLonghi EC 685 M Dedica PRE NÁROČNÝCH
DeLonghi EC685 M Dedica recenzia

 • Flow-stop funkcia pre uloženie nápoja
 • Aj na vysoké poháre až 12 centimetrov
 • Profesionálny tlak kávovaru 15 barov
 • Tryska na paru pre mliečne nápoje

Naša recenzia | Ukázať najlepšiu cenu (ďalšia ponuka)

DeLonghi EC156 B NÍZKA CENA
DeLonghi EC 156 B recenzia

 • Profesionálny tlak kávovaru 15 parov
 • Tryska na paru pre mliečne nápoje
 • 2 oddelené termostaty vody a pary
 • Výborný pomer ceny a výkonu

Naša recenzia | Ukázať najlepšiu cenu (ďalšia ponuka)

‎☑️ Pozrite aj: Ďalšie naše hodnotenia, skúsenosti a recenzie pákových kávovarov

☑️ Kapsulové kávovary

Kapsulové kávovary pripravujú kávu z vopred pripravených kapsúl. Tieto kapsuly sú pre tieto kávovary vyrobené a je ich potrebné zvláśť nakúpiť. Obsluha je jednoduchá a údržba veľmi ľahká. Stačí len doliať vodu do zásobníku na vodu a vložiť kapsulu s kávou. Odborníci a baristi tieto kapsule však nemajú v obľube, pretože vytláčajú z prípravy kávy tradíciu a klasické osvedčené spôsoby jej prípravy.

Ako fungujú kapsulové kávovary

Kapsulové kávovary patria k veľmi obľúbeným. Je to zrejme hlavne pre jednoduchú prípravu kávy z kapsúl. Tieto kávovary nepotrebujú žiadne dopĺňanie mletej kávy, mlieka, cukru a podobne. Do kapsulových kávovarov sa vkladajú kapsule a do nádržky voda. Kapsule obsahujú všetky ingrediencie potrebné pre prípravu kávy ako esspresso alebo aj iné druhy. Jedná sa automatizovaný prístroj, ktorý je podobný automatickému kávovaru.

TIP #16: Pripravíte aj ďalšie nápoje
Obľúbenou výhodou kapsulových kávovarov je, že sú dostupné rôzne druhy kapsúl a tak je na nich možné pripraviť rôzne druhy nápojov. Nesquik, horúca čokoláda, Nestea, Tea Latté a veľa ďalších nápojov pripraví kapsulový kávovar rýchlo a jednoducho.

Výhody kapsulových kávovarov

 • Nízka cena kávovaru
 • Rýchla a čistá obsluha a prevádzka
 • Malé kompaktné rozmery prístroja
 • Výber z mnohých druhov kapsulových nápojov, nielen kávových

Nevýhody kapsulových kávovarov

 • Vyššie náklady na 1 porciu nápoja pre vyššiu cenu obstarania kapsúl
 • Kávu nemožno pripraviť zo zrnkovej ani mletej kávy, len príprava nápojov z kapsúl
 • Nie je možné pripraviť viac ako jednu šálku kávy naraz

Ako vybrať kapsulový kávovar

Pri kapsulových kávovarov sú v obľube kávovary výrobcov Krups a Bosch. Obaja výrobcovia majú prístroje, ku ktorým je na trhu veľká ponuka kapsúl na prípravu nielen obľúbeného espressa, ale aj ďalších kávových a horúcich nápojov.

TIP #17: Zvoľte kapsule Tassimo
Pri výbere kapsulových kávovarov si odporúčame priplatiť a zvoliť kávovar na kapsule Tassimo, ktoré sú pripravené z praženej kávy pre čo najlepšiu chuť pripravovanej kávy.

Najlepšie kapsulové kávovary

Krups KP100BCE Dolce Gusto NÍZKA CENA
KRUPS KP100BCE Nescafé Dolce Gusto Piccolo recenzia

 • Pripravíte vyše 30 nápojov
 • Priaznivá cena kávovaru
 • Na horúce aj studené nápoje
 • Profesionálny tlak čerpadla 15 barov

Naša recenzia | Ukázať najlepšiu cenu

Bosch TAS4503 Tassimo JOY PRE NÁROČNÝCH
Bosch Tassimo JOY TAS4503 recenzia

 • Čítačka kapsúl pre automatickú prípravu
 • S filtračným systémom BRITA
 • Automatické čistenie trysiek parou
 • Kapsule pripravené z praženej kávy

Naša recenzia | Ukázať najlepšiu cenu

‎☑️ Pozrite aj: Ďalšie naše hodnotenia, skúsenosti a recenzie kapsulových kávovarov

☑️ Prekvapkávače

Prekvapkávače pripravujú kávu, ako už napovedá ich názov, na základe prekvapkávania kávy. Tá je vo filtri a voda cez ňu prechádza pomaly, bez pôsobenia silneho tlaku, na rozdiel od pákových kávovarov a ďalších espresso kávovarov. Výsledná káva je tak menej výrazná a slabšia, ako môžete pripraviť pomocou expresso kávovarov. Výhodou je, že prekvapkávače sú lacné kávovary a pripravíte nimi aj väčší počet káv pomerne rýchlo a jednoduchu. Aby mala káva vždy optimálnu teplotu, mnohé z nich sú vybavené prihrievacou plochou, ktorá sa stará o udržanie príjemne teplej kávy.

TIP #18: Poznáte kávovary na prelievanú kávu?
Prekvapkávače a kávovary na prelievanú kávu sa líšia spôsobom prípravy kávy. Oproti klasickým prekapávačom majú vo výsledku bohatšiu chuť. Pozrite viac v časti kávovary na prelievanú kávu

Výhody prekvapkávačov

 • Rýchla príprava väčšieho množstva kávy naraz
 • Na výber kávovary s papierovou filtráciou aj s trvalým filtrom
 • Nie je nutné ihneď piť – funkcie prihrievania udržuje kávu teplú

Nevýhody prekvapkávačov

 • Len na prípravu prekapávanej kávy
 • Papierový filter kávovara zachytáva kávové oleje, tie vytvárajú kávové arómy
 • Na prípravu minimálne 2 porcií kávy naraz

Ako vybrať prekapávač

Prekvapkávače sú obľúbené kávovary na prípravu kávy. Kávu pripravia pomerne rýchlo, vyžadujú len minimim údržby a pripravia aj väčšie množstvo kávy naraz. Pripravenú kávu nie je nutné ihneď piť, vďaka funkcii prihrievania kávovar udržuje kávu teplú. Pri prekapávačoch, ktoré majú papierové filtre, sú okrem kávového prášku zachytené aj kávové oleje, ktoré vytvárajú kávové arómy. Pri kúpe odporúčame vyberať skôr tie, ktoré majú pevný filter a tieto kávové oleje tak nie sú úplne znehodnotené a zachytené filtrom.

Prevádzkovanie prekapávača s trvalým filtrom môže byť vo výsledku menej nákladná záležitosť, pretože pri každej príprave nie je nutné vymieňať papierový jednorázový filter, ktoré je nutné dokupovať. Namiesto toho stačí trvalý filter vybrať a prepláchnuť pod tečúcou vodou.

TIP #19: Zvoľte filtráciu cez trvalý filter
Prekapávače s papierovým filtrom zachytajú vo filtri kávové oleje, ktoré vytvárajú kávové arómy. Pre lepšiu chuť a arómu kávy preto odporúčame zvoliť prekvapkávač s trvalým filtrom.

Najlepšie prekapávače

Philips Saeco HD7546/20 ROZUMNÁ VOĽBA
Philips Saeco Metal Therm HD7546/20 recenzia

 • Dvojstenná termokonvica Therminox
 • Príprava 10 až 15 šálok kávy naraz
 • Funkcia nalievania počas prípravy
 • Udržiava arómu a teplotu až 2 hodiny

Naša recenzia | Ukázať najlepšiu cenu

Russell Hobbs 20060-56 PRE NÁROČNÝCH
Russell Hobbs 20060-56 recenzia

 • Nastavenie arómy výslednej kávy
 • LCD displej s časovačom prípravy
 • Vstavaný mlynček na zrnkovú kávu
 • Na prípravu 1,5l pre až 12 šálok kávy

Naša recenzia | Ukázať najlepšiu cenu

Sencor SCE3000BK NÍZKA CENA
Sencor SCE3000BK recenzia

 • Vyberateľný umývateľný trvalý filter
 • Kanvica s uzavierateľným viečkom
 • Regulácia intenzity arómy kávy
 • Na prípravu až 12 šálok kávy naraz

Naša recenzia | Ukázať najlepšiu cenu

‎☑️ Pozrite aj: Ďalšie naše hodnotenia, skúsenosti a recenzie prekvapkávačov

☑️ Kávovary na prelievanú kávu

Jedná sa o koncept kávovarov, kde je príprava kávy odlišná od prekvapkávačov. Pri kávovaroch na prelievanú kávu horúca voda tečie trvalým miernym prúdom. Naopak pri prekvapkávačoch sa horúca voda naplní naraz do košíka s filtrom a kávou. Vo výsledku majú kávovary na prelievanú kávu lepšiu chuť kávy.

Princíp kávovarov na prelievanú kávu

U prelievanej kávy a kávovaru na prelievanú kávu, horúca voda pri príprave kávy tečie v trvale miernom prúde. Vďaka tomuto trvalému miernemu prúdu sa kávové zrná vo forme kávového prášku lepšie absorbujú do vody a viac uvoľnia oxid uhličitý. Takáto káva oproti klasickým prekapávačom má vo výsledku bohatšiu chuť.

U tradičnej prekvapkávanej kávy sa košík, nádržka s filtrom na kávu a horúcu vodu, zaplní vodou úplne. Pri tomto spôsobe prípravy kávy je mletá káva, kávový prášok z kávových zŕn, viac nasiaknutý a káva potom v tomto kávovary kvapká dolu do kanvice. Toto sa vo výsledku odrazí aj v horšej chuti výslednej kávy.

Výhody kávovarov na prelievanú kávu

 • Lepšia chuť kávy oproti príprave prekapávačom
 • Rýchla príprava väčšieho množstva kávy naraz
 • Nie je nutné ihneď piť – funkcia prihrievania udržuje kávu teplú

Nevýhody kávovarov na prelievanú kávu

 • Len na prípravu prekapávanej kávy
 • Na prípravu minimálne 2 porcií kávy naraz
 • Vyššia cena kávovaru oproti prekapávačom

Najlepšie kávovary na prelievanú kávu

KitchenAid P2 5KCM0802EOB ROZUMNÁ VOĽBA
KitchenAid P2 5KCM0802EOB recenzia

 • Displej s procesom prípravy kávy
 • Na prípravu 2 až 8 šálok kávy
 • Prelievanie kávy v trvalom prúde
 • Príprava o správnej teplote 93°C

Naša recenzia | Ukázať najlepšiu cenu

‎☑️ Pozrite aj: Ďalšie naše hodnotenia, skúsenosti a recenzie kávovarov na prelievanú kávu

☑️ Retro kávovary

Pri kategórii retro kávovarov sa nejedná o spôsob prípravy kávy, ale o vzhľad kávovara. Táto skupina kávovarov môže zahŕňať ako pákové kávovary, tak prekvapkávače, ale aj ďalšie espresso a iné kávovary. Spoločné majú svoj retro vzhľad.

☑️ Vstavané kávovary

Jedná sa o kategóriu kávovarov, ktorá zahŕňa všetky kávovary určené na zabudovanie. Najčastejšie sa jedná o zabudovanie do korpusu skrinky v kuchynskej zostave.

☑️ Prenosné kávovary

Pri tejto skupine sa jedná o všetky kávovary, ktoré sú určené na viac alebo menej časté prenášanie. Niektoré z nich môžu umožňovať prevádzku na batérie, ktoré je možné nabíjať alebo vymeniť. Spôsobom prípravy kávy môžu byť ako pákové kávovary, tak prekvapkávače, ale aj ďalšie espresso a iné kávovary.

☑️ Kombinované kávovary

Pri tejto kategórii kávovarov sa jedná o rôzne typy kávovarov. Spoločné majú to, že kombinujú dva a viac spôsobov prípravy kávy. Spôsobom prípravy kávy môže byť kombinácia prípravy kávy pákovým spôsobom, prekvapkávačom, ale aj ďalším. Týchto kávovarov je v ponuke menej a sú často cenovo menej výhodné, ako kúpa dvoch a viacerých kávovarov s odlišnou prípravou kávy.

☑️ Espresso kávovary

Okrem hlavných kategórii kávovarov, podľa spôsobu prípravy kávy, sú aj skupiny, ako espresso kávovary. Tieto kávovary zahŕňajú všetky skupiny kávovarov, ktoré sú určené na prípravu espresso kávy. Patria sem automatické kávovary, pákové kávovary, kapsulové kávovary, vstavané kávovary a sčasti aj kombinované kávovary, ktoré majú zariadenie pre prípravu espressa.

☑️ Aké sú najlepšie kávovary?

Ak ste pozorne čítali naše tipy, rady a ďalšie informácie, odpoveď už určite poznáte. Na odpoveď treba poznať všetky výhody a nevýhody jednotlivých typov kávovarov. Pri každom type kávovarov ich nájdeme niekoľko. Treba zobrať do úvahy všetko. Ak to máme zhrnúť, najlepšie a najvýhodnejšie sú automatické kávovary. Za pravdu nám dávajú baristi aj odborníci na prípravu kávy.

TIP #20: Najvýhodnejšie sú automatické kávovary
Pre mnohé výhody, ako príprava nápoja jedným tlačidlom, vstavaný mlynček, veľa nastavení prípravy, dlhá životnosť a ďalšie, je podľa odborníkov na prípravu kávy najlepšie siahnuť po výbere automatického kávovara.

Najlepšie odporúčané kávovary

Aj keď je cena automatických kávovarov vyššia, oproti iným typom kávovarov, prevyšujú mnohé výhody. Výsledná káva z automatického kávovara chuti výborne, prístroje sa čistia samé vďaka inteligentným a praktickým funkciám. Kávu s nimi pripravíte rýchlo a sú vhodné na prípravu aj iných druhov kávy a obľúbených nápojov. Životnosť prístroja je taktiež vyššia, ako pri iných kávovaroch. My sme porovnali ich funkcie a odporúčame kávovary uvedené nižšie ako najlepšie kávovary.

DeLonghi ECAM 380.95.TB ROZUMNÁ VOĽBA
DeLonghi ECAM 380.95.TB recenzia

 • Možnosť ovládať cez smartfón
 • S karafou aj pre mliečne nápoje
 • Pamäť až na uloženie 3 profilov
 • K dispozícii až 15 druhov nápojov

Naša recenzia | Ukázať najlepšiu cenu (ďalšia ponuka)

DeLonghi ECAM 650.85 MS PrimaDonna PRE NÁROČNÝCH
DeLonghi ECAM 650.85 MS PrimaDonna

 • Efektívna pumpa s tlakom 19 barov
 • S karafou pre mliečne nápoje
 • Dotykový displej pre pohodlné ovládanie
 • Príprava originálnej horúcej čokolády

Naša recenzia | Ukázať najlepšiu cenu (ďalšia ponuka)

‎☑️ Pozrite aj: Ďalšie naše hodnotenia, skúsenosti a recenzie automatických kávovarov

Ďakujeme za prečítanie

Pri príprave týchto rád a tipov, ako vybrať najlepší kávovar, sme hľadali informácie z veľkého množstva zdrojov. Oslovili sme baristov, ale aj odborníkov na prípravu kávy. Ďakujeme za každú pomoc a prínosnú reakciu. Našou úprimnou snahou bolo zozbierať a zostaviť všetky dôležité informácie pre výber kávovara a dať ich na jedno miesto k dispozícii pre širokú verejnosť. Tieto údaje sa snažíme podať zrozumiteľnou formou a najlepšie ako vieme.

Najväčším prínosom pre nás je, ak boli naše informácie na tejto stránke pre vás prínosné a dostali ste sa až sem, na koniec. Ak ste tu našli chybu alebo máte aj vy tip alebo radu, ktorá by nám tu nemala chýbať, prosím dajte nám vedieť. Môžete nás kedykoľvek kontaktovať a na každú správu od vás sa budeme snažiť čo najskôr reagovať.

Redakcia Kávičkuj.sk


‎☑️ Pozrite ďalšie recenzie kávovarov na našich stránkach.
TEST KÁVOVAROV ❤️ 2023 = Najlepšie kávovary ✔️ 20 tipov ako vybrať najlepší kávovar
5 (99.71%) Hlasov: 137